Jakie są plusy korzystania z paczkomatów?

Mamy okres przedświąteczny. Większość z nas jest jeszcze na etapie kupowania prezentów świątecznych. By było szybciej zakupy robimy przez internet. Chcemy, aby nasza paczka jak najszybciej do nas dotarła. Gdy wybieramy, w jaki sposób ma ona do nas dotrzeć, możemy wybrać paczkomat. Są osoby niezbyt przekonane do tego typu urządzeń. Naszym zdaniem to błąd, gdyż korzystanie z paczkomatu może być bardzo użyteczne.

Paczkomat? A dlaczego by nie?

Dlaczego korzystać z paczkomatu? Po pierwsze, jest ich bardzo wiele i są usytuowane w dogodnych miejscach, czyli zazwyczaj przy sklepach lub urzędach. Dzięki temu zawsze można wybrać ten usytuowany najbliżej nas. Odbiór paczki nie będzie więc w ogóle problemem.

Jeżeli wybierzemy opcję dostarczenia paczki kurierem to może być taka sytuacja, że kurier przyjedzie do naszego domu w godzinach, gdy nikogo nie będzie. Paczki nie zostawi, a to spowoduje opóźnienie w odbiorze. Jest to kłopotliwa sytuacja dla nas i dla kuriera. Przy paczkomacie nie mamy takiego problemu, gdyż przesyka będzie tam czekała nawet 4 dni.

Wybór paczkomatu to również najtańsza opcja dostarczenia przesyłki. Można to sprawdzić, wpisując na przykład w wyszukiwarkę frazę paczkomaty inpost cennik. Od razu otrzymamy informację, jaka jest cena za paczkę. Warto wtedy sobie te cenę porównać z ofertą firm kurierskich. Paczkomat zawsze będzie tańszy. Więcej na ten temat można przeczytać na https://www.epaka.pl/.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − dwanaście =