Jak można usunąć makijaż permanentny?

Makijaż permanentny można usunąć, ale nie w taki sam sposób jak tradycyjny tatuaż. Nie chodzi o to, aby po prostu zeskrobać go wodą z mydłem. Tusz stosowany w kosmetykach permanentnych jest inny niż ten stosowany w tatuażach, dlatego nie można go usunąć tymi samymi sposobami.

Istnieje jednak kilka metod usuwania makijażu permanentnego. Niektóre z tych metod są bardziej skuteczne niż inne i mogą spowodować uszkodzenie skóry, jeśli nie zostaną wykonane prawidłowo.

Peelingi z kwasem salicylowym

Peelingi kwasem salicylowym są stosowane do usuwania tatuaży i okazały się skuteczne w usuwaniu trwałego linera do ust, brwi i cienia do powiek. Peelingi te zwykle trwają około trzech tygodni, aby uzyskać zauważalne rezultaty, ale mogą trwać do sześciu miesięcy, aby całkowicie usunąć tusz pigmentowy ze skóry. Peelingi salicylowe wymagają również regularnych zabiegów pielęgnacyjnych co kilka miesięcy, aby utrzymać rezultaty, choć niektórzy ludzie uważają, że z czasem mogą sobie poradzić z mniejszą ilością zabiegów, jeśli ich skóra nie reaguje na nie negatywnie.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to kolejna metoda usuwania makijażu permanentnego, która sprawdza się u niektórych osób, a u innych nie. Polega ona na użyciu drobnych kryształków w maszynie rotacyjnej, które delikatnie usuwają wierzchnią warstwę martwego naskórka.

Jeśli szukasz miejsca, w którym poddasz się takiemu zabiegowi, to sprawdź witrynę: https://www.permanentnybielsko.com/usuwanie-makijazu-permanentnego/.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =