Jakie są rodzaje zaproszeń ślubnych?

Ślub to jedna z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Nic dziwnego, że chcemy by wszystko przy tej uroczystości przebiegło perfekcyjnie. Przygotowania zaczynamy już wiele tygodni wcześniej, a jedną z ważniejszych spraw jest powiadomienie gości. Przyjętym zwyczajem jest powiadomienie, poprzez wręczenie eleganckiego zaproszenia przez Młodą Parę. Jak powinno wyglądać i jakie wybrać?

Dostosuj zaproszenie do stylu wesela

Wygląd i kolorystyka zaproszenia często są pierwszym znakiem rozpoznawczym naszego ślubu. Warto wybrać je z myślą o nadchodzącym dniu i zgrać kolorystycznie z barwami ślubnymi. Jeśli planujemy ślub w stylu rustykalnym warto wybrać też takie zaproszenia. Bardzo popularnym motywem są zaproszenia kwiatowe, które dodają stylu i elegancji. Motyw kwiatowy może wystąpić dookoła zaproszenia, jako ramka, lub z jednego boku. Ciekawym rozwiązaniem jest namalowany wianek, układający się w serce lub koło. Takie zaproszenia można zamówić m.in. na https://www.jdstyle.pl/144-zaproszenia-slubne-flower.

Jeśli zależy nam na oryginalności możemy wybrać zaproszenie zwinięte w rulon, przywodzące na myśl starodawny list. Innym rozwiązaniem jest eleganckie zaproszenie wyłożone przyklejonymi kokardami z materiału lub srebrnymi perełkami. Na popularności zyskują także zaproszenia hand-made, czyli wykonane samodzielnie. Są jednak dużo droższe niż tradycyjne i trzeba przy ich zakupie liczyć się ze sporym wydatkiem.

Opakowanie zaproszenia

Co do zasady zaproszenie warto wsadzić do eleganckiej koperty. Zazwyczaj są one dołączane do zaproszenia, należy to jednak zawsze sprawdzić przy zaproszeniu. Tu również możemy wybrać kolor koperty – dobrze byłoby gdyby łączył się z kolorystyką zaproszenia. Na kopercie umieszczamy imię i nazwisko zaproszonego gościa.

Jeśli zapraszamy dalszych krewnych i znajomych dobrze jest dodać przed ich nazwiskami zapis „Szanowny Pan/Pani”. Wśród bliskiej rodziny możemy pokusić się o zwrot „Ciocia Ania” czy „Babcia Helena”. Warto zadbać o to, żeby zaproszenia zostały wręczone w miarę możliwości osobiście przez Parę Młodą. Różne zaproszenia są dostępne na https://www.jdstyle.pl/.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − trzy =