Jakich preparatów użyć do zewnętrznych elementów gumowych i plastikowych auta?

Gdy mamy na myśli dokładne umycie samochodu w pierwszej kolejności przychodzi nam do głowy dokładne oczyszczenie, zabezpieczenie i nabłyszczenie lakieru. Należy jednak pamiętać, że równie ważne jest odpowiednie dbanie o czystość i bezpieczeństwo gumowych i plastikowych zewnętrznych elementów samochodu, które również są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych i które również wymagają szczególnej uwagi.

Plastiki zewnętrzne

Istnieje cała gama środków przeznaczonych do skutecznego czyszczenia zewnętrznych elementów plastikowych w aucie. Ich struktura diametralnie różni się od powierzchni lakieru, dlatego środki przeznaczone do pielęgnacji karoserii nie sprawdzą się zbyt dobrze w przypadku czyszczenia plastików i na odwrót. Powinniśmy zaopatrzyć się zarówno w wysokiej jakości szampony do lakieru jak i preparaty do czyszczenia plastików. Po dokładnym wyczyszczeniu elementów plastikowych takim środkiem, dobrą opcją wydaje się być wysokiej jakości impregnat do plastików, który odpowiednio zabezpieczy umyte plastikowe elementy.

Mycie zewnętrzne auta 

Oczywiście gama produktów służących do zewnętrznego mycia auta nie kończy się jedynie na środkach do czyszczenia plastików. Całkiem sporą powierzchnię obejmują przecież np. szyby, które również powinniśmy dokładnie oczyścić specjalistycznymi preparatami. Szczególnej uwagi wymagają także felgi, głównie aluminiowe. Wysokiej jakości produkty służące do zewnętrznego mycia samochodu znajdziemy na przykład tutaj: https://carmann.pl/pl/c/Mycie-zewnetrzne/2.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − trzy =