Jak oznakować niebezpieczne przesyłki i towary?

Oznakowanie każdego zagrożenia lub niebezpiecznego przedmiotu jest koniecznością. Można je oznakować za pomocą znaków ADR, albo użyć etykiet. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju etykiety chcesz użyć. Możesz uzyskać te etykiety od nas w rozsądnych cenach.

Czym są niebezpieczne przesyłki i towary?

Przesyłki niebezpieczne to te, które są uważane za niebezpieczne w naturze i mogą wyrządzić szkodę ludziom, a także innym żywym organizmom wokół nich. Zalicza się do nich wszystko, co ma wysokie ryzyko spowodowania obrażeń, szkód lub utraty życia, gdy jest używane w sposób nieodpowiedni lub nieostrożny. Do takich rzeczy należą narkotyki, alkohol, materiały wybuchowe, fajerwerki itp., które są zazwyczaj używane do celów komercyjnych.

Co powinno znaleźć się na etykiecie?

Najważniejszą informacją, jaką należy umieścić na etykiecie, jest numer śledzenia paczki. Numer ten można uzyskać od firmy przewozowej przed wysłaniem przesyłki. Jeśli nie jest możliwe uzyskanie tej informacji wcześniej, należy zapisać wszystkie istotne informacje na zewnątrz paczki.

Znaki ADR

Znaki ADR służą do informowania kierowcy i innych osób, które mają do czynienia z paczką, o jej zawartości. Naklejka ze znakiem ADR powinna być umieszczona na zewnątrz każdej paczki, która zawiera towary niebezpieczne. Znaki są stosowane również jako dodatkowy środek ochrony przed kradzieżą, ponieważ ułatwiają identyfikację skradzionych towarów, nawet jeśli zostały one w jakiś sposób przepakowane lub zmienione.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − piętnaście =