Jak działają lampy solarne?

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się lampy solarne. Najczęściej znajdują one zastosowanie w przydomowych ogrodach, na balkonach, a także na drewnianych tarasach. Ich podstawową zaletą jest to, że pozwalają na rozjaśnienie przestrzeni całkowicie za darmo, ponieważ pobierają energię z promieni słonecznych. Produkcją i sprzedażą wysokiej klasy lamp solarnych zajmuje się  specjalistyczna firma Photinus, której oferta dostępna jest na http://www.photinus.pl/.

Banalnie prosty mechanizm

Lampy solarne włączają się zazwyczaj bezpośrednio po zapadnięciu zmierzchu i emitują jasne światło przez całą noc. Spełniają przy tym dodatkowo funkcję ozdobną, co dla wielu osób ma szczególne znaczenie. Ich zasada działania nie jest zbyt skomplikowana. W ciągu dnia pobierają poprzez ogniwa fotowoltaiczne  energię z promieni słonecznych, przekształcają ją w prąd, a następnie magazynują w niewielkim akumulatorze. 

Po zmroku natomiast samoczynnie się uruchamiają i zaczynają dawać światło, wykorzystując do tego zgromadzoną uprzednio energię elektryczną. Długość ich pracy na pojedynczym ładowaniu wynosi od 8 do maksymalnie 12 godzin.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − 11 =