Jak filmować dronem?

Sposobów wykorzystania drona do robienia materiałów wideo jest bardzo wiele. Nawet najprostsze urządzenia posiadają kamerę, dzięki której operatorowi jest o wiele łatwiej dronem sterować. Można ją wykorzystać także do robienia filmów wideo, jednak nie będą one oszałamiającej jakości. Urządzenia, które pozwalają unieść większą masę, mogą zostać wykorzystane do zabrania „na pokład” o wiele lepszej kamery. Jednak do profesjonalnego filmowania służą wyspecjalizowane kombajny wideo, których możliwości są naprawdę przeogromne. Te stosuje się jednak głównie przy produkcjach telewizyjnych i kinowych.

Ułatwienia w pracy

Jeśli chcemy wykonać proste nagranie wideo np. imprezy rodzinnej, nie potrzebujemy do tego drona za kilkanaście tysięcy złotych. Wystarczy zwyczajne urządzenie, które posiada przynajmniej kamerę w rozdzielczości Full HD. Nie musi ono nawet mieć możliwości sterowania nią, ponieważ zmianę kadru można uzyskać poprzez manipulowanie samym dronem. Sam fakt posiadania przez drona takiej kamery będzie dla nas znacznym ułatwieniem podczas manewrowania nim, ponieważ obraz na żywo można wtedy podglądać na sterowniku.

Dodatkowe funkcje

W niektórych amatorskich dronach z kamerą możemy znaleźć funkcje, które są typowe dla sprzętu przemysłowego. Jest to na przykład swobodny ruch kamerą we wszystkich płaszczyznach, optyczna stabilizacja obrazu oraz również optyczne zbliżenie. Mając taki zestaw funkcji na pokładzie, możemy już pokusić się na kręcenie naprawdę ciekawych ujęć, bez konieczności wynajmowania w tym celu specjalnej firmy. Urządzenie takie doskonale sprawdzi się na imprezach rodzinnych, wypadach w plener, na wakacjach itd.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 1 =