Jaki sprzęt jest niezbędny do uprawiania wakeboardingu?

Wakeboarding jest stosunkowo świeżym sportem, zwłaszcza na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Mimo tego, istnieją u nas całkiem przystępne warunki do jego uprawiania i regularnego rozwijania swoich umiejętności w tej dziedzinie. Podobnie jak inne spory z kategorii surfingu, ten wymaga od nas posiadania specjalistycznego sprzętu oraz odzieży ochronnej. Na czym jednak dokładnie ten wakeboarding polega?

Sport dla wszystkich

Ewolucje wykonywane przez profesjonalnych sportowców w wakeboardingu przyprawić mogą o spory zawrót głowy, gdyż aktywność ta wygląda na jedną z bardziej ekstremalnych. Jednakże jej nauka wcale nie jest tak skomplikowana jak mogłoby się wydawać i – przy zastosowaniu środków ochronnych – w pełni dla nas bezpieczna. Wakeboarding to, krótko mówiąc, specyficzna hybryda surfingu z snowboardem.

Zawodnik wyposażony jest w krótką deskę przypiętą do jego stóp, na której unosi się na powierzchni wody. Jednocześnie trzyma się linki doczepionej do płynącej przed nim motorówki lub też stałego wyciągu.

W tym sporcie niezbędne jest posiadanie kamizelki wypornościowej oraz kasku chroniącego przed uszkodzeniami głowy. Jedną z ciekawszych ofert na rodzimym rynku charakteryzują się produkty firmy Dakine. Znajdziemy tam specjalistyczną odzież do uprawiania sportów wodnych oraz różnorodne akcesoria (okulary przeciwsłoneczne, filtry UV czy kamizelki).

Z kolei vesty do wakeboardingu pozwolą nam na zaopatrzenie się w najbardziej do tego sportu produkty potrzebne. Wybranie właściwych dodatków i elementów do surfowania jest tym bardziej ważne, im mocniej w aktywność tą pragniemy się zaangażować.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 3 =