W jakim celu przeprowadzana jest fizjoterapia niemowląt?

Fizjoterapia to rodzaj terapii fizycznej, która obejmuje ćwiczenia, rozciąganie i inne techniki mające na celu poprawę funkcji i zmniejszenie bólu u niemowląt. Fizjoterapia może być wykonywana na dzieciach, które mogły doświadczyć urazu porodowego lub urodziły się przedwcześnie.

Fizjoterapia niemowląt – na czym polega?

Fizjoterapia dla niemowląt jest również czasami znana jako terapia rozwojowa. Podczas gdy istnieją pewne podobieństwa pomiędzy fizjoterapią dla dorosłych i niemowląt, istnieją również istotne różnice. Na przykład, niemowlę może nie być w stanie wykonywać tych samych ćwiczeń co osoba dorosła. Zamiast tego, terapeuta może być w stanie pomóc w takich sprawach jak pozycjonowanie i postawa poprzez różne rodzaje ruchów i działań. Osoby zainteresowane taką formą fizjoterapii, będą mogły się udać do następującego punktu w Warszawie: https://rehasanka.pl/fizjoterapia-niemowlat-warszawa-ursus/.

Podstawowe cele fizjoterapii niemowlęcej

Cele fizjoterapii dla niemowląt różnią się w zależności od rodzaju problemów, których doświadczają. Na przykład, jeśli niemowlę ma problemy z umiejętnościami motorycznymi, takimi jak siadanie lub raczkowanie, wtedy celem będzie pomoc w poprawieniu ich ogólnej koordynacji poprzez ćwiczenia, które wymagają od nich poruszania rękami lub nogami niezależnie od siebie (ruch poprzeczny). Jeśli ktoś ma słabe napięcie mięśniowe (hipotonia), to ćwiczenia wzmacniające mogą pomóc w zwiększeniu siły mięśniowej, tak aby mógł łatwiej poruszać się samodzielnie bez pomocy innych osób z jego otoczenia (noszenie ciężaru kończyn).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =