Jak przebiegają poszczególne etapy masażu tajskiego?

Intensywność masażu tajskiego zależna jest od predyspozycji osoby masowanej, a jego siła zależna jest od progu bólu. Techniki stosowane podczas sesji wykonywane są w sposób delikatny lub mocniejszy. W czasie masażu pozycja pacjenta zmienia się czterokrotnie, zabieg przeprowadzany jest, gdy pacjent leży na plecach, brzuchu, boku lub pozostaje w pozycji siedzącej. Jest on bardzo odprężający i może mieć różny przebieg, a czas trwania mieści się w granicach 60 do 120 minut. Na stronie internetowej takiej jak np. https://www.siamrelax.pl/oferty-masaz-tajski-relaksacyjne-ol-1 można sprawdzić, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje masażu oraz jak długo odbywa się pojedyncza sesja.

Czego się spodziewać?

Początkowym zadaniem masażysty jest poprawa przepływu energii w ciele. Masaż rozpoczyna się od masowania stóp. Jest to czasochłonny etap ze względu na kanały energetyczne, które mają wpływ na pozostałe organy. Kolejno zabieg jest przeprowadzany na dalszych częściach ciała i jako ostatnia masowana jest głowa.

W trakcie zabiegu korzysta się z różnych leczniczych technik. W pierwszym etapie masażu wykorzystuje się metodę polegającą na przesuwaniu złączonych palców w stronę serca, co ma za zadanie dać osobie uczestniczącej w zabiegu uczucie odprężenia. Następnie rozciągane są stawy –  masażysta mocniej przesuwa swoją dłoń po ciele, oraz dodatkowo wykonuje ruchu okrężne. W trzecim etapie ciało jest ściskane w danym miejscu, dzięki czemu jest oczyszczane z toksyn i poprawia się krążenie. Ostatnią częścią masażu jest uklepywanie, co ma za zdaniem poprawić stan skóry.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − sześć =