Jakie budowle w Poznaniu warto odwiedzić?

Poznań to piękne miasto w zachodniej Polsce nad rzeką Wartą. Położone na Pojezierzu Wielkopolskim przyciąga turystów z całej Polski i z zagranicy. Pod względem wielkości jest ósmym w Polsce. To miasto wojewódzkie, którego bogata historia ma odzwierciedlenie w architekturze. Co zwiedzić w Poznaniu? Wartościowych miejsc jest wiele, wybór należy do zwiedzających.

Popularne zakątki

Stary Rynek
Stary Rynek to najważniejsze miejsce w Poznaniu. To tutaj znajduje się Ratusz, zabytek w renesansowym stylu, który codziennie przyciąga rzesze turystów. Z jego wieży, w samo południe, odgrywany jest hejnał Poznania. Dodatkową atrakcją są koziołki, które podczas hejnału pojawiają się na wieży. To tutaj regularnie mają miejsce najróżniejsze imprezy kulturalne regionu. Dodatkowo, turyści mogą umilić sobie czas w kawiarniach i restauracjach usytuowany wokół Rynku.

Zamek Królewski
Każdy przewodnik po Poznaniu w zwraca uwagę na Zamek Królewski, który był rezydencją królewską. Niestety w 1945 uległ zniszczeniu podczas ostrzału. Został odbudowany i dzisiaj turyści mogą zachwycać się jego świetnością.

Ostrów Tumski
Jest to wyspa otoczona dwiema rzekami, gdzie w dawnych czasach istniał gród obronny. Warto zobaczyć Bazylikę Archikatedralną świętych apostołów Piotra i Pawła, Pałac Arcybiskupi, Akademię Lubrańskiego czy gotycki Kościół Najświętszej Marii Panny.

Fara poznańska
Piękny barokowy kościół z XVII wieku przyciąga wielu turystów. Dwie wieże, gzymsy, piękne malowidła i rzeźby zachwycą najbardziej wymagających podróżników.

Poznań to piękne miasto z tradycjami. Ważne nie tylko pod względem historycznym ale i architektonicznym. Każdy turysta powinien choć raz zajrzeć do tego zdumiewającego miasta i zapoznać się z jego atrakcjami.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + 11 =