Jak pomóc dziecku w przyswojeniu angielskiego słownictwa?

Naukę języka obcego warto zacząć już od najmłodszych lat. Im wcześniej dziecko zacznie być zapoznawane z angielskim słownictwem, tym większa szansa na jego szybkie opanowanie. Początki nigdy nie są łatwe, ale dobrą metodą na start będzie oglądanie wraz z dzieckiem anglojęzycznych bajek w telewizji, czy internecie.

Świetnie sprawdza się też słuchanie piosenek – nawet jeśli nie rozumie się każdego słowa, to i tak wpadają one do głowy malucha z dużą lekkością. Aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem nauki, dlatego trzeba zachęcać dziecko do tańca i śpiewania zagranicznych utworów. Taki rodzaj nauki połączony z zabawą jest idealny w młodym wieku.

Najmłodszych warto edukować także bardziej tradycyjnymi metodami. W encyklopediach po angielsku dostępnych na https://bookids.pl/ksiazki/edukacyjne/encyklopedie znajdziemy wiedzę o całym świecie. Gdy uczeń szkoły podstawowej zna już podstawy angielskiego z pewnością bez większego trudu zrozumie to, co jest tam napisane. Dziś takie encyklopedie są bardzo dobrze ilustrowane, co dodatkowo pomoże w nauce. 

Dla starszej młodzieży

Gdy dziecko podrośnie i opanuje już język angielski w dobrym stopniu, warto kupić mu książki z angielskiego dla młodzieży. Tam będą podane już bardziej skomplikowane przykłady i zadania. Dzięki nim nastolatek opanuje gramatykę i ortografię. Równolegle najlepiej ćwiczyć też w praktyce. Dzisiaj internet pozwala na komunikację z obywatelami niemal wszystkich państw. Warto znaleźć sobie internetowego przyjaciela, który znakomicie mówi po angielsku i prowadzić z nim regularne konwersacje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + pięć =