Jak odpowiednio zabezpieczyć dom przed owadami?

Nie ma nic bardziej denerwującego niż wylatujące z zakamarków szafek mole, przechadzające się po podłodze prusaki albo muszki owocówki obsiadające owoce i warzywa. I nie ma znaczenia, jak bardzo dba się o porządek. Robactwo łatwo przynieść do domu z zakupami. Mogą też przejść od sąsiadów na przykład wentylacją. Na szczęście da się przed nimi skutecznie zabezpieczyć. W jaki sposób?

Pułapki na owady

Są to proste i skuteczne produkty. Bazują na substancji, która przyciąga zapachem owady, a następnie dzięki lepowi trwale je unieszkodliwia. Co ważne są one estetyczne, zajmują mało miejsca i można je z łatwością schować. Warto jednak wybierać artykuły ekologiczne, które są bezpieczne zarówno dla ludzi, w tym dzieci, jak i zwierząt, na przykład takie jak te: https://zielonaochrona.pl/pulapki-ekologiczne/.

Moskitiery

Dobrą ochronę przed owadami takimi jak komary, muchy czy osy dają moskitiery. Są to specjalne, gęsto tkane siateczki. W zależności od kształtu i wielkości montuje się je w oknach, drzwiach balkonowych lub wejściowych. Dzięki temu przez cały dzień i noc można się cieszyć otwartymi wnętrzami i świeżym powietrzem.

Płyny owadobójcze

Są to zarówno środki skuteczne na bardzo szeroką gamę insektów, jak i dedykowane do konkretnej grupy robactwa. Często to produkty o przedłużonym działaniu. Po spryskaniu jakiegoś miejsca efekt utrzymuje się nawet przez kilka tygodni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 16 =