Nowoczesne meblościanki idealne nie tylko do salonu

Tradycyjne meblościanki kojarzą się z ciężkimi meblami, które służyły w dużych, gościnnych pokojach. Aktualnie zupełnie inne, nowoczesne meblościanki są idealne nie tylko do salonu. Do jakich wnętrz pasują meblościanki? W jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Czym różnią się nowoczesne meblościanki od meblościanek rodem z PRL-u?

Konstrukcja współczesnych meblościanek jest zupełnie odmienna od tych z czasów PRL. Niegdyś były to przytłaczające swymi gabarytami, zabudowane na całą ścianę, od podłogi aż po sam sufit, wielkie konstrukcje szafek, półek, oczywiście niemal obowiązkowo z barkiem zamykanym na kluczyk. Współcześnie meblościanki są dużo lżejszymi konstrukcjami, bo tak naprawdę osobnymi meblami. Wśród nich standardowo znajduje się szafa, szafka wisząca, komoda i stolik pod rtv. Wzory i kolory nawiązują do nowoczesnych rozwiązań. W niektórych meblościankach stosowane są podświetlenia LED.

Nowoczesne meblościanki idealne nie tylko do salonu

Meblościanki składają się z kilku elementów, wśród nich znajdują się także komody, które mogą pełnić funkcję komody w sypialni, dlatego nowoczesne meblościanki znajdują zastosowanie w sypialni. Odpowiedni kolor mebli doda klimatu całemu wnętrzu. Mimo iż dzisiejsze meblościanki są mniej zabudowane, to bez problemu pomieszczą pościel i inne niezbędne w sypialni rzeczy. Wyposażenie pokoju dziecięcego w meblościankę zapewni dużą funkcjonalność zarówno dla młodszych dzieci, starszaków i nastolatków. Półki, kubiki i szafki pomieszczą książki, zabawki i inne akcesoria dziecięce. Designerskie meblościanki do pokoju biurowego ułatwią utrzymanie porządku w papierach, a także uczynią miejsce do pracy niezwykle atrakcyjnym.
Meblościanki pasują do każdego wnętrza. Te na wysoki połysk dobrze wyglądają w nowoczesnych mieszkaniach, zaś te bez połysku wpisują się w styl klasyczny, który nadal króluje w polskich domach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 3 =