Mieszkanie w stylu rustykalnym – co warto kupić?

Mieszkania w stylu rustykalnym mają w sobie coś niesamowicie ciepłego, magicznego, niepowtarzalnego i tajemniczego. Chcąc osiągnąć ten efekt, urządzając nowe lokum, stawiamy przed sobą bardzo trudne, aczkolwiek realne do wykonania dekoratorskie zadanie. Przede wszystkim powinniśmy zdecydować się, czy będziemy korzystać jedynie z nowych elementów wystroju, czy sięgniemy także po perełki architektury użytkowej, którym damy drugie życie. Warto wspomnieć w tym miejscu, że takie stare, używane akcesoria mogą pomóc nam w otrzymaniu oczekiwanego rezultatu pełnego naturalnego, sielskiego charakteru.

Drobne elementy, które podkreślą styl

Urządzanie wnętrza to nie tylko wybieranie dużych, rzucających się w oczy mebli. To także dobieranie drobnych dodatków, które można przyrównać do wykańczania stylizacji ubraniowej biżuterią.  W przypadku aranżacji domu, czy też mieszkania, taką ozdobą mogą być uchwyty rustykalne do drzwi, szafek, lustra w grubych drewnianych ramach oraz tkane elementy tekstylne. Takie drobne gadżety, jak gałki szuflady, bądź klamki, podkreślą typowy dla wiejskich klimatów design, który skupiał się przede wszystkim na detalach.

Nawet proste, nowoczesne pomieszczenie możemy odmienić i nadać mu swojskiej atmosfery poprzez ozdobne relingi, rzeźbione okucia i wspaniałe masywne uchwyty. W przypadku reszty wystroju, warto zadbać o prostotę i najlepszą jakość. Sprawdzą się tu dosyć ciężkie stoły, krzesła i kredensy eksponujące barwną, bogato zdobioną zastawę. Tak urządzone mieszkanie będzie wspaniałą namiastką spokojnej wsi w centrum głośnego miasta.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − 1 =