Wielofunkcyjny salon – co się w nim przyda?

Salon jest sercem domu. To w nim spędzamy najwięcej czasu – rozmawiamy z domownikami, oglądamy telewizję, czytamy książki, spożywamy posiłki czy bawimy się z dziećmi. Niewielka przestrzeń stanowi niemałe wyzwanie projektowe. Jedynie dobrze przemyślany i opracowany plan zagospodarowania gwarantuje uniwersalność pomieszczenia. Z pomocą przychodzą meble wielofunkcyjne, które pozwolą zaoszczędzić powierzchnię mieszkaniową. Sprawdź, co się przyda w salonie.

Sypialnia i miejsce do wypoczynku

Sofa jest kluczowym elementem wystroju pokoju. Kanapy rozkładane do spania są świetnym rozwiązaniem w salonie wielofunkcyjnym. Zapewniają wygodne miejsce zarówno do siedzenia, jak i do snu. Wybierając meble tapicerowane do salonu, warto zwrócić uwagę na materiał obicia – najlepiej, aby był łatwy w utrzymaniu czystości.

Gabinet – strefa wyciszenia

Miejsce pracy powinno być wygospodarowane w prowizorycznym wydzieleniu od miejsca wypoczynku. Dobrym pomysłem może okazać się oddzielenie powierzchni regałem – biblioteczką. Stylowe biurko, wygodne krzesło oraz półki w zasięgu ręki to podstawa zorganizowanej przestrzeni do pracy. Ładne pojemniki do przechowywania dokumentów czy artykułów biurowych pełnią także funkcję dekoracyjną.

Kuchnia i jadalnia

Otwarte kuchnie są standardem w nowym budownictwie. Odpowiedni stół (najlepiej rozkładany) może pełnić funkcję blatu roboczego oraz miejsca do spożywania posiłków. Warto zwrócić szczególną uwagę na kolorystykę i wykorzystane materiały, aby pomieszczenie tworzyło spójną całość.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × pięć =