W jakim celu wykorzystujemy lampy przy hodowli roślin?

Energia świetlna jest wykorzystywana przez rośliny do fotosyntezy, czyli procesu przekształcania energii świetlnej w energię chemiczną. Podczas fotosyntezy rośliny wytwarzają z dwutlenku węgla i wody pokarm dla siebie. Odpowiedź na to pytanie jest więc prosta. Używamy lamp, aby dostarczyć roślinom energię świetlną

Konieczne dla życia rośliny

Pewnie w niejednym filmie akcji, mogliśmy zauważyć, że przestępcy wykorzystują lampy do hodowli marihuany, proces ten nie dotyczy wyłącznie tej jednej, kultowej w popkulturze rośliny.

Światło jest kluczowym elementem wzrostu i rozwoju roślin. Bez światła rośliny nie mogą wykorzystywać dwutlenku węgla do produkcji energii w procesie fotosyntezy. Rośliny wykorzystują również światło do wzrostu i kwitnienia.

Istnieją cztery rodzaje światła, których rośliny potrzebują:

  • Promienie ultrafioletowe (UV) są ważne, ponieważ pomagają w produkcji witamin A i C w roślinach;
  • Światło niebieskie wspomaga wzrost wegetatywny roślin, podczas gdy światło czerwone sprzyja kwitnieniu;
  • Światło zielone ma największy wpływ na fotosyntezę i produkcję chlorofilu.

Powinniśmy więc zapamiętać, światła potrzebują wszystkie rośliny, a to, że najczęściej widzimy lampy do hodowli marihuany, wynika z tego, że ona również światła potrzebuje i wiele innych roślin rozwijanych jest w ten specyficzny sposób w warunkach domowych.

Do jakich roślin wykorzystujemy lampy?

Przede wszystkim wiemy, że należy stosować lampy do hodowli marihuany w celach medycznych. Wykorzystujemy je do hodowli w warunkach domowych, zajmując się roślinami, które wymagają specjalistycznej opieki i mocno sprecyzowanych warunków rozwojowych. Rośliny zawsze potrzebują światła, a jego dostarczenie we wnętrzu nie jest takie proste, stąd potrzeba lampy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − pięć =