Czym zajmuje się agencja pracy tymczasowej?

Agencje pracy tymczasowej zajmują się pomocą firmom w znalezieniu pracowników tymczasowych i wypełnianiu wolnych miejsc pracy wykwalifikowanymi kandydatami. Pracownicy tymczasowi często pracują dla jednego pracodawcy przez krótki okres czasu, a ich celem jest zapewnienie napływu siły roboczej w szczycie sezonu lub w przypadku rozbudowy istniejącego przedsiębiorstwa.

Agencja pracy tymczasowej może być zlecana przez firmy do dostarczania pracowników tymczasowych lub mogą pośredniczyć między firmą a pracownikiem, który chce być zatrudniony na zasadzie tymczasowości.

Obowiązki

Obowiązki pracownika tymczasowego różnią się w zależności od roli i pracodawcy, ale typowe obowiązki obejmują obsługę klienta, wprowadzanie danych i zbieranie danych. Obowiązki mogą również obejmować inne wymagania, takie jak szkolenie lub certyfikacja w określonych programach lub urządzeniach.

Szybkie zatrudnienie wykwalifikowanego pracownika

Firmy często korzystają z usług agencji pracy tymczasowej, ponieważ pozwala im to na sprowadzenie pracowników o określonych umiejętnościach po niższych kosztach, niż wiązałoby się to z zatrudnieniem pracowników na stałe. Pozwala to również na szybkie obsadzenie stanowisk bez konieczności przechodzenia przez rozbudowany proces zatrudniania, który obejmuje sprawdzanie kandydatów i przeprowadzanie z nimi rozmów.

Opłaty

Agencje pracy tymczasowej często pobierają opłaty za swoje usługi. Opłata ta może być oparta na długości czasu, że pracownik jest umieszczony w firmie lub na stawce godzinowej, że otrzymują od pracodawcy. Niektóre agencje pobierają również dodatkowe opłaty za takie rzeczy jak sprawdzenie przeszłości, szkolenie i administrację płac.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + osiem =