Technologia kluczem do zdobycia klienta

Każdemu z producentów towarów czy wykonawców usług zależy na jak najlepszym dotarciu do klienta. Reklama jest podstawą działań marketingowych. Jej formy mogą być bardzo różne. W dzisiejszych czasach coraz bardziej odchodzi się od wersji papierowych na rzecz cyfrowych. Jakie są rodzaje tych reklam? Czy są one skuteczną formą pozyskiwania nowych oraz zatrzymywania nabytych klientów?

Nowoczesna reklama z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych

W dzisiejszym świecie, gdzie konkurencja często wyrasta jak przysłowiowe grzyby po deszczu zainteresowanie ludzi własnym produktem czy usługą stanowi nie lada wyzwanie. Specjaliści od marketingu coraz częściej wychodzą z tradycyjnych form reklamowych w wersji papierowej (ulotki, plakaty, foldery itp.) w stronę bardziej nowoczesnych narzędzi.

Do coraz bardziej popularnych form należą kioski multimedialne. Jest to rodzaj stałej lub przenośnej reklamy w formie multimedialnej. Przekazywane informacje mogą być wyświetlane stale na specjalnym telebimie lub w ustalonych sekwencjach. Inna nazwa tego typu reklamy to infokiosk W kioskach multimedialnych można umieścić różnego rodzaju reklamy. Dostępne formy to na przykład totemy informacyjne, telebimy zewnętrzne i wewnętrzne i wiele innych.

Innym sposobem na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów jest digitalu signage. Jest to metoda komunikacji cyfrowej z klientem polegająca na udostępnianiu informacji na specjalnych ekranach. Dzięki digitalu signage wiele firm oferuje swoje produkty czy usługi w punktach, gdzie gromadzi się duże skupisko ludzi, np. w sklepach (szczególnie w centrach handlowych czy hipermarketach), poczekalniach lekarskich, lotniskach, przystankach komunikacji miejskiej czy dworcach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × cztery =