Jak należy dbać o swoje zęby?

Dbanie o zęby to proces trwający całe życie. Ale są rzeczy, które możesz zrobić już teraz, aby utrzymać swój uśmiech zdrowy i silny. I tu jest dobra wiadomość: Większość z tych nawyków jest darmowa lub tania, a na dłuższą metę się opłaci.

Szczotkuj zęby dwa razy dziennie

Szczotkowanie po posiłkach jest ważne, ponieważ pomaga usunąć cząstki jedzenia z zębów. Szczoteczka do zębów może oczyścić tylko około dwóch trzecich powierzchni każdego zęba – ale dzięki odpowiedniemu nitkowaniu i szczotkowaniu możesz dotrzeć do wszystkich powierzchni.

Codziennie nitkuj zęby

Nić dentystyczna usuwa cząstki jedzenia, które omija szczotkowanie, i dociera głęboko między zęby, zapewniając skuteczne czyszczenie. Nitkowanie pomaga również usunąć płytkę nazębną, zanim przekształci się ona w kamień nazębny – twardy osad, który przylega do zębów i może ostatecznie spowodować próchnicę, jeśli nie zostanie usunięty.

Regularnie odwiedzaj dentystę

Co najmniej dwa razy w roku odwiedzaj dentystę w celu wykonania badań kontrolnych i profesjonalnego czyszczenia zębów przez licencjonowanych dentystów lub higienistki stomatologiczne, które są przeszkolone w zakresie badania jamy ustnej i leczenia problemów takich jak choroby dziąseł, które mogą później prowadzić do utraty zębów.

Unikaj cukru

Ogranicz słodkie napoje i przekąski, aby uniknąć ubytków (próchnicy). Cukier może przywierać do zębów i przyczyniać się do powstawania próchnicy. Jeśli jesteś spragniony, pij wodę zamiast napojów gazowanych lub soków, ponieważ te napoje zawierają cukier i kwasy, które mogą z czasem uszkodzić zęby, jeśli są często spożywane.

Jeśli poszukujesz miejsca, w którym znajdziesz specjalistę, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://ladentica.pl/.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − dziewięć =