Opakowania dla rynku farmaceutycznego – co się na nie składa?

Blistry, słoiczki, buteleczki – opakowania do leków mogą mieć różny kształt i wielkość. Ich wspólnym mianownikiem jest zabezpieczenie leku przed działaniem czynników zewnętrznych, w szczególności hydrolizy oraz utleniania. Równie ważne są elementy dodatkowe, umożliwiające prawidłowe dawkowanie medykamentu.

Opakowanie leku gwarancją bezpieczeństwa

Zewnętrzne opakowania leków pełnia przede wszystkim funkcję ochronną, ułatwiają transport i przechowywanie medykamentów. Dodatkowym zabezpieczeniem są opakowania bezpośrednie, czyli blistry, buteleczki i słoiczki, wykonane z tworzyw sztucznych lub szkła. To właśnie w nich znajdują się właściwe produkty, czyli wyroby medyczne w postaci tabletek, kapsułek, syropów czy kropli.

Dodatkowym elementem są wszelkiego rodzaju dozatory, czyli łyżeczki, kieliszki, szklane pipety, miarki, kroplomierze oraz zakraplacze. Rozwiązania te zapewniają wygodę i komfort użytkowania. Szczególnie pożądane okazują się kieliszki do leków. Z założenia służą one do odmierzania optymalnej ilości syropu, często jednak znajdują zastosowanie jako pojemniczki do przechowywania określonej dawki leków, również w postaci tabletek. W tej sytuacji sprawdzają się przede wszystkim rozwiązania z zamknięciem. W zasobach witryny http://aba-poland.pl/dozatory-kieliszki.html znajdziemy wiele funkcjonalnych kieliszków medycznych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 8 =