Czego nie może zabraknąć w wyposażeniu szpitalnym?

Szpitale są miejscem, gdzie ludzie przychodzą, aby wyzdrowieć i odzyskać zdrowie po chorobach, wypadkach i urazach. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to narazić ich na więcej problemów poprzez użycie przestarzałego lub źle utrzymanego sprzętu.

Istnieją pewne elementy wyposażenia szpitala, których nie może zabraknąć w szpitalnym inwentarzu. Oto lista najważniejszych z nich:

Monitory przyłóżkowe

Urządzenia te pozwalają pacjentom lepiej orientować się w stanie ich zdrowia poprzez śledzenie ich parametrów życiowych przez 24 godziny na dobę. Dostarczają również informacji o stanie pacjenta, w tym o rytmie serca, ciśnieniu krwi, poziomie tlenu i temperaturze.

Aparaty ultradźwiękowe

Maszyny te wykorzystują fale dźwiękowe do tworzenia obrazów narządów i innych części ciała. Pomagają one lekarzom zdiagnozować warunki medyczne, takie jak rak i choroby serca, bardziej precyzyjnie niż inne techniki obrazowania, takie jak promieniowanie rentgenowskie lub tomografia komputerowa zrobić. Ultradźwięki mogą również wykryć ciążę na wczesnym etapie jej rozwoju, kiedy jest ona zbyt mała, aby przyszła mama lub jej lekarz mogli ją zauważyć gołym okiem.

Zgrzewarki medyczne

Impulsowe zgrzewarki folii służą do zgrzewania produktów sterylnych w sterylnym środowisku. W razie potrzeby mogą być również wykorzystywane do uszczelniania produktów niesterylnych. Zgrzewarka do folii to typ sprzętu, który powinien znaleźć się w każdym szpitalu.

Defibrylatory

Urządzenia te dostarczają wstrząs elektryczny, który tymczasowo zatrzymuje nieprawidłowy rytm serca, aby nie przerodził się on w zagrażające życiu stany, takie jak migotanie komór czy tachykardia komorowa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =