Jakie obuwie pasuje do sukienki

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż nie każde obuwie pasuje do konkretnego ubioru. Przykładowo luźny dres i szpilki, nie stanowią dobrego połączenia. Podobnie jak trampki i elegancka wieczorowa sukienka. Dlatego też dobierając buty do stroju, należy być naprawdę rozważnym.

Sukienka – z czym ją skomponować?

W przypadku sukienki, wybór zazwyczaj jest prosty. Większość kobiet wybiera do niej buty damskie, jakimi są szpilki. Świetnie wydłużają nogę, nadają jej niesamowitej smukłości, są również eleganckie. Pasują zatem nie tylko do prostej i klasycznej sukienki, ale i do tej bogato zdobionej, przykładowo ubieranej na bal. To nie oznacza jednak, iż tylko i wyłącznie szpilki damskie pasują do sukienek. Można pokusić się również o ubranie popularnych obecnie balerinek.

Jeśli zależy nam na wygodzie, a podczas jakiegoś spotkania będą tańce, wówczas bez wątpienia balerinki będą najlepszym wyborem. Są one wygodne, przede wszystkim płaskie i zazwyczaj bardzo miękkie. To sprawia, że chodzenie w nich jest komfortowe i nawet nie czujemy, iż mamy je na nogach.
Do sukienek bardzo dobrze pasują również botki, szczególnie jeśli mówimy o okresie jesiennym. Wówczas botki na szpilce czy też na słupku, mogą okazać się niezastąpione.

Jeżeli chodzi o obuwie na koturnie, raczej lepiej się wystrzegać łączenia go z sukienkami. Jest ono dość toporne, dlatego ostateczny efekt nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Również kozaki świetnie pasują do sukienek, szczególnie jeśli są wykonane z delikatnego zamszu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − sześć =