Możliwości uzupełniania brakujących zębów

Problemy z uzębieniem mogą pojawić się właściwie w każdym okresie życia. Intensywnie rozwijająca się próchnica może bardzo szybko doprowadzić do uszkodzeń zębów, które nieleczone w odpowiednim czasie ulegają tak poważnym uszkodzeniom, że konieczna jest ekstrakcja. Jeśli jest to jeden z tylnych zębów, można z tym dalej żyć. Gorzej, jeśli trzeba wyrwać jeden z tych na przodzie jamy ustnej, ponieważ wtedy jest to widoczne z zewnątrz. Na szczęście problem ten można rozwiązać, poprzez wstawienie implantów.

Wstawianie pojedynczych zębów

Implanty stomatologiczne można dziś wstawić bez najmniejszych problemów. Istnieje mnóstwo różnych placówek, które wykonują powyższą usługę, zarówno prywatnych jak i państwowych. Tak wstawiony implant jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego zęba, dlatego w ten sposób możemy odzyskać piękny uśmiech, taki jak przed ekstrakcją zepsutych zębów. Usługa jest bezbolesna, a jej koszt jest na tyle wyważony, że obecnie praktycznie każdy może sobie na taki zabieg pozwolić.

Wykorzystanie protezy zębowej

Jeżeli do wstawienia jest większa ilość zębów bezpośrednio obok siebie, to bardzo dobrze sprawdzi się tutaj proteza na implantach. Jej wykonanie zajmuje kilka dni, a sam zabieg zajmuje nie więcej niż godzinę i również jest bezbolesny. Także koszty są w zupełności akceptowalne dla przeciętnej osoby. Proteza sprawdzi się nie tylko wtedy, gdy mamy ubytki zębowe, ale również podczas korekcji zgryzu. Gdy jeden ząb nachodzi na drugi, może to być jedyna możliwość by całkowicie usunąć wadę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 2 =