Jak dbać o meble wypoczynkowe?

Meble wypoczynkowe prosto z salonu meblowego to piękny, estetyczny widok. Z czasem traci na wartości ich wygląd, pojawiają się pierwsze plamy, zabrudzenia, a nawet delikatne uszkodzenia. Nie należy się jednak tym przejmować, tylko odpowiednio zadbać, by niwelować przyczyny powstawania nieestetycznych zabrudzeń lub skutecznie usuwać już istniejące. W jaki sposób?

Aby cieszyć się pięknym wyglądem mebli wypoczynkowych: czy to duże narożniki, mieszczące liczną rodzinę czy przytulne sofy dla dwojga, zasady są podobne i warto ich przestrzegać. Pierwszym kardynalnym błędem jest umieszczanie mebli w pobliżu źródeł ciepła (kaloryfer, kominek) lub na dużym nasłonecznieniu. Po jakimś czasie kolory blakną i tracą na atrakcyjności, a to już defekt trudno odwracalny.

Podłogi odkurzamy nawet do kilku razy w ciągu tygodnia, a co z narożnikiem? Często o nim zapominamy, a warto oczyścić go podczas rutynowego odkurzania pokoju. Często odkurzacze wyposażone są w specjalne końcówki do tego celu. Jeśli nie, z łatwością można taką dokupić. Podczas czyszczenia szczególną uwagę należy zwrócić na zagięcia i załamania mebli.

Od czasu do czasu umyj też swoje meble. W tym celu wystarczy ciepła woda wraz z płynem i delikatna gąbka lub specjalistyczny płyn do mycia tapicerki. Nie przesadź jednak z ilością wody, by ta nie wsiąkała w materiał kanapy. Jeśli meble wymagają specjalistycznego czyszczenia, można zamówić profesjonalną firmę czyszczącą tapicerki. Efekt jest zdumiewający i odświeży nawet bardzo zaniedbane kanapy.

Artykuł napisany we współpracy z Sofart – internetowy sklep meblowy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =