Jakie rodzaje rehabilitacji możemy wyróżnić w dzisiejszych czasach?

Co to jest rehabilitacja?

Rehabilitacja to leczenie, które pomaga osobom niepełnosprawnym lub chorym odzyskać zdolności fizyczne i psychiczne. Może być medyczna lub chirurgiczna i może obejmować terapię fizyczną, terapię zajęciową, terapię mowy lub poradnictwo psychologiczne.

Jaka jest różnica między rehabilitacją a powrotem do zdrowia?

Ogólnie rzecz biorąc, powrót do zdrowia oznacza powrót do dobrego stanu po chorobie lub urazie, natomiast rehabilitacja odnosi się do procesu pomagania komuś w odzyskaniu zdrowia po urazie lub chorobie. Innymi słowy, powrót do zdrowia jest końcowym rezultatem rehabilitacji.

Jak to działa?

Leczenie różni się w zależności od rodzaju leczonego stanu. Na przykład:

Fizykoterapia

To pomaga pacjentom odzyskać siłę w mięśniach poprzez ćwiczenia takie jak rozciąganie i ćwiczenia wzmacniające. Obejmuje ona również masaż, zabiegi cieplne i kąpiele lodowe w celu złagodzenia bólu oraz techniki relaksacyjne, takie jak joga lub tai chi w celu redukcji stresu. Fizykoterapeuta nauczy Cię również, jak prawidłowo korzystać ze sprzętu, takiego jak kule, abyś nie doznał dalszych obrażeń podczas odzyskiwania sprawności po urazie lub schorzeniu.

Terapia zajęciowa

Terapeuci zajęciowi pomagają ludziom w przystosowaniu ich domów do ograniczeń fizycznych, aby mogli oni powrócić do codziennych czynności bez konieczności korzystania z pomocy innych osób, kiedy tylko jest to możliwe.

Rehabilitacja pediatryczna

Rehabilitacja pediatryczna jest specjalistyczną formą terapii fizycznej dla dzieci. Może ona pomóc w opóźnieniach rozwojowych, problemach z umiejętnościami motorycznymi, porażeniu mózgowym i innych schorzeniach, które wpływają na sposób poruszania się dzieci lub interakcji z otaczającym je światem. Najtrudniejsza z nich jest niestety rehabilitacja niemowląt Warszawa to miasto, w którym można znaleźć odpowiednich specjalistów od rehabilitacji niemowląt z wszelkimi schorzeniami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =