Co warto wiedzieć o kompozytach stomatologicznych?

Kompozyty znalazły zastosowanie w wielu gabinetach stomatologicznych. Sprawdź, czym się charakteryzują i w jaki sposób dentyści dobierają najlepsze rozwiązania. W tym poradniku znajdziesz szczegółowe informacje. 

Kompozyty stomatologiczne – co to takiego?

Kompozyty należą do najczęściej stosowanych w stomatologii i protetyce wypełnień. Materiał ten stosuje się po oczyszczeniu tkanki zęba. Ponadto specjalista może z łatwością sięgnąć po kompozyt dopasowany do kolorystyki uzębienia. Dzięki temu pacjenci będą cieszyć się naturalnym wyglądem, a jednocześnie wysoką trwałością wypełnienia. Tego typu materiały znajdą zastosowanie przy rozwiązaniach w postaci mostu, korony czy inlay. 

Dziś najlepsze kompozyty stomatologiczne znaleźć można w sklepie internetowym Meditrans. Oferta obejmuje wiele produktów renomowanych marek. Dzięki temu dentyści tak chętnie robią tu zakupy. Jeżeli prowadzisz gabinet i szukasz wyposażenia pierwszorzędnej jakości, zdecydowanie warto zapoznać się z asortymentem.

Techniki stosowane w protetyce

Najpopularniejszą techniką jest bezpośrednia, która zapewnia skrócenie czasu pracy i dopasowanie materiału do rekonstrukcji. Wtedy przy izolacji obszaru wypełnienia dentysta może przygotować powierzchnię. Z kolei technika pośrednia polega na pobraniu wycisku protetycznego. Wówczas uzupełnienie wykonywane jest w laboratorium. Najlepszym materiałem przy tej metodzie jest gips klasy czwartej. Pamiętaj, że w sklepie Medtirans z powodzeniem kupisz kompozyty najpopularniejszych marek. Teraz komfort pracy będzie na wyciągnięcie ręki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =