Jakie przedmioty są wykorzystywane w domowych kuchniach?

Jeśli chodzi o gotowanie, są pewne przedmioty, których absolutnie potrzebujesz w swojej kuchni. Ale poza tym jest wiele rzeczy, które miło jest mieć pod ręką.

Oto lista rzeczy, które są najczęściej używane w kuchni:

Garnki i patelnie

Będziesz potrzebował co najmniej dwóch patelni – jednej małej i jednej dużej – a także wszelkich innych rozmiarów, których potrzebujesz do konkretnych przepisów. Podstawowy zestaw garnków i patelni można kupić w każdym sklepie za mniej niż 200 złotych.

Miski szklane

Szklane miski to niezbędnik w każdej kuchni. Świetnie nadają się do mieszania i przechowywania składników, ale mogą być również używane do przechowywania mokrych składników podczas przygotowywania reszty posiłku. Jak wszystkie szklane naczynia, powinny być myte ręcznie. Dobrej jakości miski szklane znaleźć można przykładowo na stronie https://gastro-pol.pl/miski/szklane.

Deski do krojenia

Posiadanie wielu desek do krojenia może pomóc zachować bezpieczeństwo żywności przed zanieczyszczeniem krzyżowym (nie tnij surowego mięsa na tej samej desce, której używasz do warzyw), ale z mojego doświadczenia wynika, że jedna wystarczy, jeśli będziesz o nią dbać. Te plastikowe są łatwiejsze do czyszczenia, ale jeśli masz miejsce tylko na jedną, wybierz drewno lub bambus, ponieważ są one bardziej trwałe w czasie niż plastikowe lub ceramiczne deski.

Noże

Dobry nóż jest wart swojej wagi w złocie. Ułatwi on wszystkie rodzaje zadań kuchennych – od krojenia warzyw po siekanie ziół lub krojenie mięsa na mniejsze kawałki, dzięki czemu będzie się ono bardziej równomiernie smażyło na patelni (lub w inny sposób). Nóż szefa kuchni powinien być regularnie ostrzony.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + pięć =