3 zasady, które warto wiedzieć na temat polowań

Polowanie to skomplikowany sport. Odbywa się on w licznych grupach, a większość uczestników korzysta z niebezpiecznych rodzajów broni. Złamanie zasad bezpieczeństwa może mieć nieobliczalne konsekwencje. Myśliwi, którzy nie potrafią się do tych zasad dostosować stanowią zagrożenie nie tylko dla zwierzyny leśnej, ale też dla swoich kolegów i okolicznych mieszkańców.

Najważniejsza jest organizacja

Uczestnicy polowań podlegają sztywnemu rygorowi. Za jego przebieg odpowiada prowadzący wraz ze swoim pomocnikiem. Każdy z myśliwych ma ściśle wyznaczony teren, po którym może się przemieszczać oraz własną linię strzału. Polowanie przypomina więc rodzaj gry na szachownicy, gdzie każdy z pionków ma wyznaczoną funkcję i sposoby poruszania się.

Strzały nie są dowolne

Do zwierzęcia nie wolno strzelać, kiedy między nim a myśliwym znajdują się takie przeszkody jak zabudowania, maszyny rolnicze w odległości 200 metrów, nie mówiąc już o ludziach. Oddanie strzału nie może nastąpić w wyniku impulsywnej decyzji. Każde pociągniecie za spust powinno być przemyślane i poprzedzone obserwacją.

Nocą nie musi być trudniej

Kwestia bezpieczeństwa jest ważna w trakcie polowań nocnych. Zgodnie z prawem łowieckim myśliwy musi posiadać celownik, lornetkę i latarkę. Współcześnie ten obowiązkowy zestaw uzupełnia się często urządzeniami pozwalającymi na znaczne rozszerzenie pole widzenia. Noktowizory, których ofertę można znaleźć na stronie https://taniepolowanie.pl/pl/c/Noktowizja/39, ułatwiają trafienie zwierzyny, jak i poprawiają ogólny poziom bezpieczeństwa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =