Jak ściągać fototapetę?

Fototapeta ma za zadanie odświeżyć wygląd pomieszczenia, nadać mu nowego blasku. Nic nie trwa jednak wiecznie i po pewnym czasie, idealna dotychczas grafika, zaczyna się nudzić, gusta się zmieniają lub planujemy wprowadzić kolejne zmiany w wystroju pomieszczenia i pasuje nam ściągnąć obecną dekorację.

Jak ściągać fototapetę?

Ogromną zaletą fototapet jest możliwość sprawnego i szybkiego usunięcia ich i nadanie wnętrzu nowego wyglądu. Jeśli lubimy ciągłe zmiany to dobrze jest wybrać fototapetę papierową. Nie dość, że jest to najtańsza opcja, to w dodatku bardzo łatwo jest ją ściągnąć i położyć nową.

Jednym ze sposobów usunięcia papierowej fototapety ze ściany jest namaczanie jej zwykłą wodą (lub z dodatkiem mydła malarskiego). Pod wpływem wody, klej, którym przyklejona jest fototapeta traci swoje właściwości przez co całość odpada ze ściany. Pozostałe resztki najlepiej usunąć przy użyciu szpachelki.

Drugim ze sposobów jest nabycie w sklepie budowlanym specjalnego środka do usuwania tapet. W tym sposobie wszystko zależy od przygotowania podkładu pod tapetę. Jeśli ściana była gruntowana, to wszystko pójdzie szybko i bezproblemowo. Gorzej natomiast jeśli ściany są gipsowane, bo wtedy cały proces może zająć nieco więcej czasu.

Istnieje także sposób na usunięcie tapety na sucho, jednak jest to mocno uciążliwe i ciężkie. Jeśli jednak nie możemy stosować wody, to pozostaje nam tylko i wyłącznie usuwanie fototapety za pomocą szpachelki. W trakcie takiego usuwania tapety należy bardzo uważać na to, żeby nie uszkodzić ściany.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 1 =