Budowa domku letniskowego trwa zdecydowanie krócej niż ma to miejsce w przypadku budynków murowanych. Domki parterowe o powierzchni nieprzekraczającej 35 m2 wymagają jedynie zgłoszenia do Starostwa Powiatowego tego faktu. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o własnym miejscu do wypoczynku podczas urlopu.
Decydując się na postawienie lekkiego domku o szkieletowej konstrukcji nie trzeba wylewać grubych fundamentów. Zdecydowanie wystarczą te zrobione z prefabrykowanych bloczków ustawionych jeden na drugi. Dzięki temu prace związane z ich budową można wykonać w zaledwie kilka godzin. W przypadku nierównego terenu zdecydowanie lepszym pomysłem jest położenie szalunków, które zalewa się betonem. W takiej sytuacji potrzeba kilku dni na to, aby dobrze wyschły.
Samo postawienie domku letniskowego z drewna zależy głównie od firmy, na której usługi się decydujemy. Najczęściej taki proces trwa kilka dni, ale niektórzy producenci, tacy jak ten, którego znaleźć można pod adresem http://domki-zbylut.pl/ są w stanie postawić taki budynek w ciągu nawet jednego dnia. Wszystkie elementy dostarczane są na miejsce, a następnie łączone ze sobą. Sprawia to, że domek letniskowy może powstać w ekspresowym tempie.
Jeśli planujemy spędzać w nim czas nie tylko latem warto zdecydować się na postawienie domku całorocznego. Jego konstrukcja jest wzmocniona oraz ocieplona, a w środku można zamontować ogrzewanie, dzięki czemu panować w nim będzie przyjemna temperatura – nawet zimą.