W jakie zabawki wyposażyć pokój dziewczynki?

Pokój każdej dziewczynki powinien być wyposażony w szereg rozmaitych zabawek, które zagwarantują jej wiele godzin niezapomnianej rozrywki. W tej kategorii znajduje się mnóstwo produktów zróżnicowanych pod względem wyglądu, przeznaczenia czy stopnia zaawansowania. Należy je zawsze dobierać z uwzględnieniem wieku dziecka oraz jego indywidualnych zainteresowań. W przypadku dziewczynek 7-12 letnich znakomicie sprawdzą się choćby drewniane pałace dla lalek z bogatym wystrojem i umeblowaniem.

Rozwiązania, które bawią, a jednocześnie uczą

Przy wyborze zabawek do pokoju dziewczynki trzeba w pierwszej kolejności zwracać uwagę na jakość ich wykonania. Decyduje ona bowiem o trwałości produktu i bezpieczeństwie jego użytkowania. Najbardziej uniwersalne obiekty to m.in. klocki, puzzle, lalki, gry planszowe, figurki, chodziki czy mini zestawy do gotowania. W pierwszym roku życia dziecka należy mu kupować przede wszystkim zabawki wspierające rozwój na wielu płaszczyznach i stymulujące główne zmysły, czyli wzrok, słuch oraz węch. Mowa tutaj o kolorowych cyferkach i literkach przytwierdzanych do namagnesowanej tablicy, maskotkach przedstawiających zwierzęta, książeczkach rymowankach czy prostych konstrukcjach wydających różne dźwięki.

 Dla nieco starszych dziewczynek (około 2-4 latka) znacznie lepszym wyborem okażą się natomiast drewniane układanki (kształtują zdolności manualne), rowerki biegowe (wdrażają do jazdy na tradycyjnym rowerze), instrumenty muzyczne w wersji mini, lalki hiszpańskie (do złudzenia przypominające dzieci), zestawy do malowania oraz mobilne pojazdy. Jeśli zaś chodzi o maluchy w wieku przedszkolnym, to warto wyposażyć ich pokój zwłaszcza we wspomniany już domek dla lalek, robota interaktywnego, scrabble, klocki minecraft, książki z krótkimi historyjkami i składaną hulajnogę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × cztery =