Co służy do uszczelniania okien?

Budując dom, marzymy o domu ciepłym i przytulnym. Bez przeciągów, bez chłodnych ścian czy podłóg. W przypadku remontu starego domu marzenia pozostają bez zmian, jedynie proces realizacji jest trudniejszy, ponieważ musimy zastosować nowe technologie na starym budownictwie, a to niesie ze sobą niejednokrotnie komplikacje. Dziś kilka słów o tym, jak uszczelnić okna wymieniane w starym domu, bądź wstawiane w nowo wybudowanym.

Komfort cieplny to podstawa

Bardzo ważne jest, aby w budynku panowała odpowiednia temperatura, dlatego często w starych domach decydujemy się na wymianę okien na plastikowe lub drewniane, które są dość szczelne, a oprócz tego zapewniają mikrowentylację. Okna takie dobrze doszczelni folia epdm – cechuje ją wysoka stabilność mechaniczna i odporność na rozrywanie, jest dobrym doszczelnieniem od zewnątrz oraz jest bardzo odporna na zmiany temperatury i pogody.

Zaślepki do otworów odwadniających to jeden z dodatkowych rozwiązań na poprawę komfortu cieplnego w domu. Zaślepki te służą do przysłonięcia otworu odprowadzającego wodę z profili okiennych. Zasłaniane są nimi otwory na dole ramy okna widoczne z zewnątrz, co znacząco podnosi również estetykę.

Odwodnienia te pełnią przede wszystkim rolę ochronną, dzięki czemu zimne powietrze nie dociera bezpośrednio do profilu okiennego. Kiedy już uporamy się z oknami, ciepło w domu możemy skutecznie zatrzymać poprzez termomodernizację budynku. Jest to jedna z najdroższych inwestycji, jaką będziemy musieli ponieść, ale i poprawiająca znacząco warunki mieszkaniowe.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × jeden =