Jak dbać o obuwie z zamszu i nubuku?

Obuwie z zamszu i nubuku pięknie się prezentuje pod warunkiem, że odpowiednio o nie dbamy. Jakie zatem należy podjąć działania, by jak najdłużej zachować ich elegancki wygląd? Okazuje się, że wbrew pozorom postępowanie z nimi nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Po pierwsze przy ich zakupie, warto nabyć odpowiednie impregnaty, które należy nałożyć na ich powierzchnię przed pierwszym użyciem butów. Dzięki temu zapewnimy im lepszą ochronę. Po każdym użyciu należy je natomiast oczyścić, używając do tego celu specjalne szczotki lub kostki.

Czyszczenie zawsze wykonujemy na sucho. Jeśli pojawiły się większe plamy, należy je usunąć specjalną pianką, która dodatkowo pielęgnuje skórę. Poza konkretnymi działaniami należy również unikać pewnych kroków. Przede wszystkim nie wolno wystawiać skóry na długotrwałe działanie promieni słonecznych.

Specjalna pielęgnacja

Aby utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji, znaczenie mają przede wszystkim stosowane preparaty. Do zamszu i nubuku dedykowane są oddzielne środki pielęgnujące, na pewno nie sprawdzi się tutaj past do skór licowych. Najlepszym wyborem są nanoprotektory. Dostępne w formie sprayu zabezpieczają powłokę butów przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Lepiej też unikać chodzenia w nich podczas zamieci śnieżnych i intensywnych opadów deszczu. Więcej o pielęgnacji zamszu i nubuku można dowiedzieć się z poniższej strony internetowej: https://multirenowacja.pl/webpage/emu-ugg-czyszczenie-konserwacja-renowacja-impregnacja.html.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × pięć =