Baby Shower – jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

Baby Shower, czyli impreza, podczas której przyszła mama spotyka się z przyjaciółkami, jeszcze niedawno było znane tylko z amerykańskich filmów. Obecnie zyskuje ona coraz większą popularność również w Polsce. Kiedy organizuje się takie przyjęcie i o czym trzeba pamiętać podczas przygotowań?

Organizacja Baby Shower

Przyjęcie powinno odbyć się mniej więcej w 25 tygodniu ciąży. Zwykle za jego organizację odpowiada najlepsza przyjaciółka ciężarnej. Pierwszym krokiem powinno być ustalenie daty oraz miejsca przyjęcia oraz sporządzenie listy gości i rozesłanie zaproszeń. Kolejną istotą kwestią jest przygotowanie menu oraz listy prezentów, którymi zostanie obdarowana przyszła mama. Należy także zadbać o dekoracje – wstążki, balony, świece – wszystko powinno mieć ten sam motyw, na przykład kolorystyczny. Dobrym pomysłem może okazać się zakup jednorazowych naczyń i sztućców z bajkowymi bohaterami. Ważną częścią Baby Shower są zabawy. Popularne jest robienie zdjęć ze śmiesznymi akcesoriami: wystarczą sztuczne wąsy, okulary, czy imprezowe czapeczki. 

Firma zewnętrzna

Zorganizowanie Baby Shower wymaga dosyć długich przygotowań. Niektórym osobom może brakować na to czasu. W takim przypadku można zlecić organizację firmie zewnętrznej, takiej jak na przykład https://www.bejbiparty.pl/baby-shower, która zadba o wszystkie szczegóły – zajmie się znalezieniem odpowiedniego miejsca, stworzeniem dekoracji, a także przygotowaniem efektownego słodkiego stołu. Można także zdecydować się na samodzielną organizację przyjęcia, a firmie zewnętrznej zlecić wyłącznie przygotowanie balonowych dekoracji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 6 =