Czy podróż busem jest opłacalna?

Podróże małe i duże wiążą się z koniecznością dotarcia z miejsca na miejsce. Często w trasie spędzamy wiele godzin, więc pragniemy by nasza podróż odbyła się w komfortowych warunkach. Jeśli posiadamy spory budżet na podróż zapewne wybierzemy ten najszybszy środek transportu – samolot. Lecz czy aby na pewno jest to najkorzystniejszy wybór pod względem ekonomicznym?

W samolocie nasz bagaż jest limitowany w zakresie jego wymiarów oraz wagi. Rzadko spotyka się takie ograniczenia, jeśli wybieramy transport autobusowy. Chcąc skorzystać z usług linii lotniczych musimy dostać się ówcześnie na lotnisko – często oddalone od centrum miasta, podczas gdy firmy organizujące transport autobusowy często zapewniają usługę dowozu pod wskazany adres. Tak na przykład przejazd busami Niemcy Gdańsk będzie znacznie tańszy niż przelot na tej trasie, a i wynik czasowy będzie podobny. W busie ominie nas podróż na lotnisko ( i związane z nią koszty ) czy czas oczekiwania na odprawę i odbiór bagażu. 

Przejazdy grupowe

Możliwość dowozu pod wskazany adres, a przynajmniej do ścisłego centrum miasta to duża zaleta. Tak samo jak i brak limitu w kwestii przewożonego bagażu. Jeśli nie podróżujemy sami, wynajęcie busa to także świetny pomysł – koszty podzielą się przez liczbę pasażerów, dzięki czemu każdy z nich zapłaci niewielką kwotę. Wspólna podróż minie w komfortowych warunkach, bez konieczności martwienia się o stan techniczny samochodu. Jazda z profesjonalnym kierowcą to gwarancja bezpieczeństwa na trasie. Jedne z najtańszych i dobrych jakościowo to busy do Niemiec Poznań to jedno z tych miast, skąd wyjeżdżają one każdego dnia. Nic więc dziwnego, iż zyskują one ostatnio coraz to większą popularność. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + 8 =