Jak zagęścić bardzo cienkie włosy

Rzadkie oraz cienkie włosy to prawdziwa udręka wielu kobiet. Wynika to z faktu, że źle wyglądają, bardzo trudno się je układa i trzeba je dosyć długo zapuszczać. Poza tym wymagają skomplikowanej pielęgnacji, ponieważ efekt przetłuszczenia jest na nich niemal natychmiast widoczny. Pomimo to istnieje możliwość poradzenia sobie z wymienionymi trudnościami i sprawienia, że włosy staną się wyraźnie gęstsze. Dobrym rozwiązaniem jest choćby zagęszczanie z wykorzystaniem włosów naturalnych lub syntetycznych – zabieg można wykonać np. w tym profesjonalnym salonie: https://hairlux.pl/.

Dobór właściwych kosmetyków ma kluczowe znaczenie

W przypadku bardzo cienkich włosów najważniejszy jest wybór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Podstawą jest delikatny szampon, pozbawiony szkodliwego SLS, ale za to bogaty w składniki pochodzenia roślinnego (np. wyciągi z ziół). Należy go stosować codziennie, dzięki czemu kosmyki będą stale świeże i uniesione u nasady. Ponadto warto co jakiś używać intensywnie nawilżającej maski na włosy z siemienia lnianego, jaj kurzych albo drożdży, a także stosować specjalne płukanki octowe (np. jabłkowe), których celem jest zamknięcie łusek i uzyskanie głębokiego połysku.

Nie obejdzie się też bez odżywki z płynną keratyną – doda ona bowiem włosom objętości i sprawi, że będą bardziej sprężyste i odporne na plątanie. Jeśli powyższe kosmetyki nie sprawdzą się, wówczas można jeszcze uratować sytuację poprzez dobranie właściwej fryzury. Posiadaczki cienkich pasm najlepiej prezentują się w swobodnych falach i lokach oraz zwiewnych bobach. Alternatywą jest profesjonalny zabieg zagęszczania włosów z użyciem takich elementów, jak tupety damskie, dopinki, pasemka czy peruki (naturalne lub syntetyczne).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × cztery =