Formy transportu towaru

Transport to nic innego jak dostarczanie towarów lub przewóz osób do miejsca docelowego. Firmy świadczące usługi transportowe oferują bogaty wachlarz propozycji, dzięki znalezienie optymalnego rozwiązania nie stanowi problemu. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz zaplecza ekonomicznego, można wybrać transport lądowy, wodny lub powietrzny.

Szybko, wygodnie, bezpiecznie

Najpopularniejszym rozwiązaniem spedycyjnym jest transport drogowy, realizowany za pomocą samochodów dostawczych oraz TIR. Wielkość i możliwości techniczne pojazdu powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb zleceniodawcy – szczególnie ważny w tej kwestii jest rodzaj przewożonego towaru. Dobrze rozbudowana sieć drogowa sprawia, że ładunek można dostarczyć niemalże w każde miejsce. R ównie popularny jest transport kolejowy, choć nietrudno zauważyć, że ilość firm świadcząca usługi w zakresie transportu kolejowego jest znacznie mniejsza. W dużej mierze wynika to wysokich kosztów inwestycyjnych, czyli konieczności zakupu terminali, sprzętu i trakcji. Rozwiązanie to jest wykorzystywane przede wszystkim do przewozu znacznych ilości towarów na duże odległości. Przykładem może być tutaj transport kolejowy w Szczecinie, stanowiący jeden z głównych węzłów kolejowych w kraju, łączący sześć kierunków linii kolejowych. Świadczone przez kolej usługi obejmują zarówno przewóz osób, jaki towarów.

Kolejną alternatywą spedycyjną jest transport wodny – śródlądowy i morski. W pierwszym przypadku przewóz towarów realizowany jest z wykorzystaniem rzek. Alternatywa ta sprawdza się przede wszystkim w przypadku przewozu produktów o niskiej wartości na duże odległości. Ciekawostką może być fakt, że jedna barka może jednorazowo przewozić ok. 1500 ton ładunku. Z decydowanie więcej możliwości daje transport morski, który polega na dostawie towarów drogą morską za pomocą wyspecjalizowanych statków. Transport morski, ze względu na rejon pływania, można podzielić na krajowy oraz morski. Na statkach można przewozić praktycznie wszystkie towary, począwszy od materiałów suchych i sypkich, a na płynnych skończywszy. Wiele ciekawych informacji oraz możliwości, jakie posiada wspomniany transport morski, można znaleźć na http://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × cztery =