Do jakich celów wykorzystuje się folię w rolnictwie?

Folia jest ważnym narzędziem w rolnictwie. Może być stosowana do ochrony roślin przed słońcem, wiatrem i szkodnikami, a także do kontroli wilgotności gleby.

Główne sposoby za pomocą których wykorzystuje się folię w rolnictwie

Pierwszym i najbardziej powszechnym zastosowaniem folii jest ochrona upraw, szczególnie warzyw i owoców. Odbywa się to poprzez pokrycie roślin warstwą ochronną z tworzywa sztucznego lub innego materiału. Folia taka jak https://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/folia-podkladowa-2/folia-podkladowa,p80418265 służy choćby do odpowiedniej konserwacji i przechowywania paszy. Inne rodzaje filii chronią z kolei przed szkodnikami i szkodliwymi owadami, które w przeciwnym razie mogłyby zniszczyć uprawy, zanim byłyby gotowe do zbiorów.

Innym sposobem, w jaki folia jest wykorzystywana w rolnictwie, jest pomoc w uprawianiu żywności w szklarniach przez cały rok. Szklarnia zapewnia środowisko, które naśladuje klimat natury, ale przy użyciu materiałów i technologii stworzonych przez człowieka. Szklane lub plastikowe ściany pozwalają światłu słonecznemu świecić i ogrzewać wnętrze szklarni, jednocześnie pozwalając chłodnemu powietrzu z zewnątrz uciec przez otwory wentylacyjne w nocy i w pochmurne dni. Ściany zewnętrzne chronią przed silnym deszczem i wiatrem, dzięki czemu delikatne rośliny nie ulegają uszkodzeniu podczas burzy lub silnego wiatru!

Folia może być również stosowana do ochrony zwierząt gospodarskich przed drapieżnikami takimi jak niedźwiedzie, wilki, kojoty czy lisy! Szklarnie są również wykorzystywane do całorocznej uprawy roślin. Jest to szczególnie pomocne w obszarach, które mają długie zimy i krótkie lata!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =