Polecamy

Jak się robi taśmy dwustronne klejące?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele narzędzi technicznych oraz budowlanych, które nawet mimo swoich niepozornych rozmiarów są wręcz niezbędnym elementem każdego prawdziwego gospodarstwa domowego. Do takich przydatnych akcesoriów należy na przykład dwustronna taśma klejąca. Na czym polega jej fenomen? Jak się ją produkuje?
Dwustronne taśmy klejące są bardzo przydatnym narzędziem, ponieważ umożliwiają one sklejenie dwóch równoległych powierzchni w niezauważalny wręcz sposób. Ponadto większość jej gatunków jest bardzo przyjaznych dla portfela, co powoduje, że produkt ten jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

Jak wytwarza się taśmę dwustronną klejącą? Tak jak każda inna taśma, taśma dwustronna produkowana jest w dużych arkuszach, które dopiero potem nawija na tekturowe rolki. Zacznijmy jednak od początku. Najpierw przygotowuje się nośnik. Nośnik jest fragmentem folii, siatki, papieru lub innego materiału, który może stanowić podstawę dla taśmy. Potem, na obie strony nośnika za pomocą specjalistycznych maszyn nakłada się bardzo cienką warstwę kleju. W przypadku zwykłych taśm dwustronnych używa się kleju akrylowego lub kauczukowego. Niemniej jednak produkuje się także bardziej specjalistyczne taśmy dwustronne, w których to przypadku stosuje się dużo mocniejsze, a zarazem droższe kleje. Następnie, jedna ze stron nośnika pokrywana jest dodatkowo przekładką zabezpieczającą, którą odklejamy od dopiero, gdy chcemy użyć taśmy dwustronnej.
W taki oto sposób gotowa jest zasadnicza część taśmy. Teraz pozostaje jedynie nawinąć materiał na długą tekturową rolkę, którą potem tnie się na mniejsze roleczki, których rozmiar zależy od konkretnego zamówienia.

Cieszymy się, że mogliśmy choć po części przybliżyć Ci proces wytwarzania dwustronnej taśmy klejącej. Jeśli chciałbyś zakupić taki produkt do domowego użytku, z pewnością znajdziesz go w lokalnych sklepach budowlanych oraz papierniczych.

Artykuł współtworzony z BB Tapes, sklepem internetowym oferującym różnego rodzaju taśmy klejące.  Sprawdź ofertę na stronie internetowej: http://bbtapes.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z czego elewacje domu?
Z czego elewacje domu?
Cieszą nas bardzo domki jednorodzinne i inne budynki, które są bardzo dobrze ocieplone. Przecież to właśnie ich ogrzewanie jest tańsze, […]
Czym się kierować wybierając sprzęt fotograficzny?
Czym się kierować wybierając sprzęt fotograficzny?
Chcemy mieć dostęp do wysokiej jakości sprzętu fotograficznego. Zdajemy sobie przecież sprawę, że właśnie dzięki niemu jesteśmy przygotowani do wykonywania […]
Przebarwienia na skórze – czy zabiegi laserowe są bezpieczne?
Przebarwienia na skórze – czy zabiegi laserowe są bezpieczne?
Przebarwienia skóry to problem, który dotyka wielu z nas. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy się łatwo ich pozbyć. Wystarczy, […]
Co grozi za łamanie praw pracownika?
Co grozi za łamanie praw pracownika?
Rynek pracy w Polsce nadal jest przesycony pracownikami w przypadku większości branż. Oznacza to, że pracodawca nie musi zabiegać o […]
Jak ułatwić sobie prawidłową segregację odpadów?
Jak ułatwić sobie prawidłową segregację odpadów?
Segregacja odpadów dla wielu z nas wciąż jest uciążliwa. Jak ją sobie ułatwić? To proste! W żadnym domu nie może […]
Sztuki walki – jakie korzyści płyną z nauki tej dyscypliny?
Sztuki walki – jakie korzyści płyną z nauki tej dyscypliny?
Sport to zdrowie i każdy z pewnością zdaje sobie z tego sprawę. Jest on ważny nie tylko dla dzieci, ale […]
Ostatnie wpisy