Jak się robi taśmy dwustronne klejące?

Istnieje wiele narzędzi technicznych oraz budowlanych, które nawet mimo swoich niepozornych rozmiarów są wręcz niezbędnym elementem każdego prawdziwego gospodarstwa domowego. Do takich przydatnych akcesoriów należy na przykład dwustronna taśma klejąca. Na czym polega jej fenomen? Jak się ją produkuje?
Dwustronne taśmy klejące są bardzo przydatnym narzędziem, ponieważ umożliwiają one sklejenie dwóch równoległych powierzchni w niezauważalny wręcz sposób. Ponadto większość jej gatunków jest bardzo przyjaznych dla portfela, co powoduje, że produkt ten jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

Jak wytwarza się taśmę dwustronną klejącą? Tak jak każda inna taśma, taśma dwustronna produkowana jest w dużych arkuszach, które dopiero potem nawija na tekturowe rolki. Zacznijmy jednak od początku. Najpierw przygotowuje się nośnik. Nośnik jest fragmentem folii, siatki, papieru lub innego materiału, który może stanowić podstawę dla taśmy. Potem, na obie strony nośnika za pomocą specjalistycznych maszyn nakłada się bardzo cienką warstwę kleju. W przypadku zwykłych taśm dwustronnych używa się kleju akrylowego lub kauczukowego. Niemniej jednak produkuje się także bardziej specjalistyczne taśmy dwustronne, w których to przypadku stosuje się dużo mocniejsze, a zarazem droższe kleje. Następnie, jedna ze stron nośnika pokrywana jest dodatkowo przekładką zabezpieczającą, którą odklejamy od dopiero, gdy chcemy użyć taśmy dwustronnej.
W taki oto sposób gotowa jest zasadnicza część taśmy. Teraz pozostaje jedynie nawinąć materiał na długą tekturową rolkę, którą potem tnie się na mniejsze roleczki, których rozmiar zależy od konkretnego zamówienia.

Cieszymy się, że mogliśmy choć po części przybliżyć Ci proces wytwarzania dwustronnej taśmy klejącej. Jeśli chciałbyś zakupić taki produkt do domowego użytku, z pewnością znajdziesz go w lokalnych sklepach budowlanych oraz papierniczych.

Artykuł współtworzony z BB Tapes, sklepem internetowym oferującym różnego rodzaju taśmy klejące.  Sprawdź ofertę na stronie internetowej: http://bbtapes.pl/.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − czternaście =