Czym są licówki i czy warto je założyć na zęby?

Licówki to cienkie powłoki z porcelany lub materiału kompozytowego, które są przyklejane do przedniej części zębów. Licówki mogą być stosowane w celu poprawy wyglądu krzywych zębów, przebarwionych zębów, małych przerw między zębami i przebarwionych zębów. Procedura jest zazwyczaj przeprowadzana podczas dwóch wizyt: jednej w celu przygotowania jamy ustnej i stworzenia formy (zwanej wax up) oraz drugiej w celu nałożenia licówki. Cały proces trwa około dwóch tygodni od początku do końca.

Licówki mogą być wykonane z porcelany lub materiałów kompozytowych. Licówki porcelanowe są zazwyczaj trwalsze od kompozytowych, ale ich wykonanie wymaga od stomatologa więcej czasu. Licówki kompozytowe mogą być wykonane w ciągu około 30 minut, więc są zwykle tańsze niż licówki porcelanowe. Jednak nie utrzymują się one tak długo jak licówki porcelanowe, ponieważ nie są tak mocne i trwałe.

Procedura jest przeprowadzana w dwóch etapach

Najpierw stomatolog nadaje kształt i szlifuje naturalne zęby, aby przygotować je do klejenia. Następnie nakłada warstwę cementu na przygotowane zęby i łączy licówkę na miejscu. Po nałożeniu licówki należy odczekać dwa tygodnie przed szczotkowaniem lub nitkowaniem zębów, aby nie naruszyć wiązania.

Po nałożeniu przez dentystę ostatniej warstwy cementu należy przez około trzy miesiące – lub do czasu całkowitego związania – nosić aparat utrzymujący, aby w tym czasie nie doszło do przypadkowego usunięcia licówek.

Gdybyś rozważał założenie korony licówki pełnoceramiczne Poznań pełni lokalizację, w której można znaleźć prawdziwych specjalistów w tej dziedzinie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =