Czym jest model EFQM?

Firmy funkcjonujące na rynku muszą prezentować odpowiedni poziom, tak aby dorównywały swoim konkurentom i mogły skutecznie realizować postawione cele. Dlatego muszą mieć przed sobą konkretne wyznaczniki, dzięki którym będą mogły właściwie dostosować się do wymagań, a tym samym nieustannie się rozwijać. Jest na to wiele sposobów, a jednym z nich jest skorzystanie z modelu doskonałości EFQM.

Model EFQM – co warto o nim wiedzieć?

Ten tajemniczy skrót pochodzi od nazwy Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością, która stworzyła model do samooceny przedsiębiorstw. Jest to uniwersalny zbiór wskazówek do prowadzenia działalności, obejmujący wszystkie najważniejsze obszary funkcjonowania organizacji i firm. Określa on wymagania jakie przedsiębiorstwo powinno spełnić w danym obszarze, aby mogło działać jak najbardziej efektywnie. Dzięki temu każda firma jest w stanie korzystać z kompleksowych narzędzi samooceny i pewnych wzorów doskonałości, które mogą wskazać jej odpowiedni kierunek dalszej pracy.

Tam gdzie widoczne są braki, firma będzie mogła podjąć konkretne działania, natomiast w obszarach, w których radzi sobie dobrze, zadba o utrzymanie wypracowanego stanu rzeczy. Pozwala to dążyć do zdobywania wyróżnień, takich jak przykładowo Certyfikat wielkopolskiej jakości, które zaświadczają o ugruntowanej pozycji na rynku i wpływają na wzrost popularności danego podmiotu gospodarczego wśród klientów. Model EFQM jest zatem czymś, co może znacząco pomóc naszej firmie w poprawie swoich wyników.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =