Jak można wyzbyć się używanego samochodu i jeszcze na tym zarobić?

Kupując samochód, zakładamy zazwyczaj, że będzie on nam służyć przez lata. W tym czasie pojazd przechodzi przez wiele ciekawych historii, z których wychodzi z rozmaitymi uszkodzeniami. Poza tym czas robi swoje, co najczęściej przejawia się w rozprzestrzenianiu się rdzy czy usterkach silnika. Dlatego właśnie w niektórych przypadkach, sprzedaż starego samochodu jest kompletnie nieopłacalna, gdyż jego zniszczenia nie pozwalają na zbycie go po godnej cenie. W tym wypadku należy rozważyć zezłomowanie pojazdu.

Na początku obalmy pewien mit…

Na początku należy powiedzieć, że – wbrew obiegowej opinii – złomowanie samochodu wcale nie niesie za sobą dużych wydatków. Wręcz przeciwnie – w większości przypadków, jedyną opłatą, jaką ponosi właściciel pojazdu, jest pokrycie kosztów przetransportowania na lawecie auta do zakładu. Co więcej, przedsiębiorstwa zajmujące się złomowaniem samochodów, działają na zasadach skupu. Oznacza to, iż kierowca otrzyma jeszcze zapłatę za pozostawienie auta na terenie placówki. Wysokość zapłaty jest jednak zależna od masy pojazdu, jego stanu technicznego i materiałów, z jakich został wykonany. W praktyce jedynym zmartwieniem właściciela samochodu jest konieczność zgłoszenia zbycia pojazdu i jego wyrejestrowanie w miejscowym wydziale komunikacji. Po więcej przydatnych informacji warto udać się na stronę https://cargryf.pl/.

Gdzie szukać pomocy?

Kierowcy z woj. zachodniopomorskiego powinni zapoznać się z ofertą, jaką prezentuje skup aut Wolin. Zakład ten gwarantuje profesjonalną pomoc w legalnym złomowaniu samochodu. Jego pracownicy udzielą Państwu wszelkich potrzebnych informacji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × cztery =