Co znajduje się w mydle naturalnym?

Mydła naturalne produkowane są z olejów roślinnych i naturalnych składników. Nie zawierają żadnych substancji chemicznych ani sztucznych perfum, co czyni je idealnymi dla skóry wrażliwej. 

Tak jak każdy inny produkt, naturalne mydła są wykonane z różnych składników. Oto kilka powszechnie stosowanych składników:

Oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej palmowy lub olej jojoba 

Naturalne oleje są używane w miejsce detergentów, aby stworzyć bogatą pianę.

Olej rycynowy 

Olej rycynowy jest doskonałym emolientem (nawilża skórę) i zawiera kwas rycynolowy, który pomaga zapobiegać suchości i łuszczeniu się skóry.

Olej z kiełków pszenicy 

Olej z kiełków pszenicy zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe, które pomagają przywrócić równowagę nawilżenia skóry. Ponadto ma właściwości przeciwzapalne, które mogą łagodzić podrażnioną skórę.

Masło shea 

Masło shea jest znane ze swoich właściwości leczniczych i zdolności do zmiękczania skóry; zawiera również witaminy A, D i E, które pomagają promować zdrowe komórki skóry.

Miód 

Miód jest używany jako emolient (nawilża skórę) i humektant (pobiera wodę z powietrza do ciała). Zawiera również antyoksydanty, które pomagają zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się poprzez spowolnienie aktywności wolnych rodników w Twoim organizmie.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =