W jakich programach tworzyć dokumentację firmową?

Przedsiębiorstwa są niezwykle dokumentotwórzymi organami. Aby usprawnić kontakt (bez względu na strukturę organizacyjną) potrzebny jest odpowiedni program umożliwiający obieg dokumentów. Porządnie przygotowane dokumenty wymagają specjalnego oprogramowania. Dobry wybór programu pozwoli lepiej wykorzystać potencjał i czas pracowników przez automatyzację niektórych procesów.

Program do dokumentacji firmowej powinien być powszechnie znany i łatwy w użytkowaniu. Darmowy WPS Office czy Libra Office nie będą dobrym rozwiązaniem. Chiński WPS Office może czasami zaskoczyć nas chińskimi znakami. Natomiast Libra Office może spowodować niemiłą utratę danych oraz ma szatę graficzną z lat 90., która niewątpliwie utrudnia prace. Kluczowe okazują się przyzwyczajenia pracowników. Jeśli program jest im znany (bo korzystali z niego na studiach, w domu) lub ma intuicyjny sposób użytkowania, to na pewno będą oni lepiej pracowali.

Odwieczna dychotomia – koszty czy innowacja?

Programem, który będzie jednocześnie łatwy w użytkowaniu, jak i znany prawie wszystkim jest oczywiście zestaw Microsoftu. Office dla firm może być źródłem oszczędności czasu. Automatyzacja procesów, istnienie specjalnych kwerend dla baz danych czy makr dla dokumentów połączone z wiedzą pracowników pozwoli uzyskać niemożliwe efekty. Najnowszy pakiet pozwala na współdzielenie dokumentów a ciągły rozwój oprogramowania sprawia, że będziemy mogli korzystać z niezwykle innowacyjnych rozwiązań (jak inteligentne poprawianie tekstów). Co ważne, licencjonowane oprogramowanie MS Office nie musi być bardzo drogie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + siedem =