Sprzęt narciarski – kiedy kupić, a kiedy zdecydować się na wypożyczenie?

Decydując, czy warto kupić własny sprzęt narciarski, trzeba rozważyć kilka kwestii, przede wszystkim: jak często planujemy z niego korzystać, jakie są nasze umiejętności, czy opłaci nam się transport własnego sprzętu.
Narty są wyjątkowo kłopotliwe w transporcie. Zwłaszcza, jeśli na ferie wybieramy się samolotem, dopłaty za ich przewóz są wysokie.

Wypożyczenie nart po przybyciu na miejsce jest o wiele wygodniejszą opcją niż przyjazd z własnym sprzętem. To dobre rozwiązanie dla osób, które jeżdżą do kilkunastu dni w sezonie. Większość wypożyczalni zapewnia stosunkowo nowy i dobrej jakości sprzęt oraz szeroki wybór. Można wypożyczyć zarówno narty damskie, męskie oraz unisex. Większość wypożyczalni oferuje również narty dziecięce.

Decydując się na zakup własnych nart trzeba pamiętać o ich stosunkowo szybkim zużyciu (średnio kilka sezonów) oraz konieczności ich serwisowania. Nabycie nart opłaca się przede wszystkim tym narciarzom, którzy mają wysokie umiejętności i spędzają na stoku dużo czasu. Sprawdzony sprzęt narciarski można sprawdzić m.in. na https://contingent.pl/kategoria/narty/narty-unisex/.

Buty narciarskie

Pomimo, że bez problemu można wypożyczyć zarówno buty narciarskie męskie, damskie oraz dziecięce, warto rozważyć zakup własnej pary. Buty narciarskie stykają się bezpośrednio z nogą i mają decydujące znaczenie, jeśli chodzi o komfort jazdy. Dlatego niezwykle ważne jest ich właściwe dopasowanie.

Własna para butów narciarskich jest również korzystna pod względem higienicznym. Ponadto stosunkowo wolne zużywanie się sprawia, że buty narciarskie męskie oraz damskie mogą nam służyć przez wiele lat. Mało opłacalne jest natomiast kupowanie butów narciarskich dziecięcych- po sezonie lub dwóch dziecko po prostu z nich wyrośnie.

Najlepszym wyjściem dla przeciętnego narciarza będzie zakup własnych butów oraz wypożyczenie nart. Jadąc w góry warto również pamiętać o zakupie kasku, który zapewni bezpieczeństwo na stoku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − pięć =