Materiały używane do ocieplania budynków

Coraz częściej ocieplenie domu zaczyna być dla nas niezwykle ważne. Posiada ono niezmiernie wiele zalet, do których włączyć możemy między innymi znacznie zwiększony komfort mieszkania oraz możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na zbędnych wydatkach związanych z ogrzewaniem. Ponadto izolacja termiczna pozwala ułatwić użytkowanie budynku. Podczas trwania okresu grzewczego umożliwia ona zachowanie i utrzymanie ciepła w pomieszczeniach, natomiast w porze letniej niweluje nadmierne nagrzewanie. 

Sprawdzone materiały

Jedną z wielu skutecznych metod jakie możemy zastosować jest chociażby ocieplenie pianką poliuretanową. Jej dużym plusem jest lekkość stosowanego materiału, przez co nie musimy się martwić o naruszenie konstrukcji nośnej. Ma ona również wpływ na ekologię, ponieważ zużywamy mniej energii (węgla, drewna oraz gazu). Dzięki temu ograniczamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery, a także zanieczyszczeń powstałych na wskutek spalania. Ze względów praktycznych, pianka izolacyjna jest też znacznie skuteczniejsza, gdyż hamuje proces konwekcji, czyli przemieszczanie się mas powietrza znajdujących się w warstwie ocieplenia.

 Podczas natrysku produkowany jest porofor, substancja gazotwórcza niezawierająca pary wodnej, która bezpośrednio wpływa na zwiększenie właściwości termicznych pianki. Czynnikiem warunkującym zdecydowane górowanie pianki nad wełną mineralną, bądź styropianem jest niewątpliwie wysoka efektywność przy niewielkiej objętości zajmowanej przestrzeni. Co prawda ocieplenie pianką pur kosztuje nieco więcej od ocieplenia innymi metodami, ale koszt ten zwraca się w szybkim czasie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście + 5 =