Kiedy najlepiej zaplanować urlop?

Statystyki pokazują, że coraz większa liczba Polaków planuje urlop z dużym wyprzedzeniem. Daje to nie tylko komfort wyboru spośród bardzo licznych ofert, ale również pozwala na dokładniejsze zaplanowanie czasu wolnego. Sam termin urlopu zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od naszego budżetu i terminu, w którym chcemy wyjechać.

Rodzinne wakacje w Polsce

Każdy, kto ma dzieci w wieku szkolnym, doskonale wie, jak trudne bywa znalezienie miejsca dla całej rodziny w szczycie sezonu w rozsądnej cenie. Jeśli chcemy uniknąć największych tłumów, dobrze jest zaplanować urlop w pierwszym tygodniu lipca lub ostatnim tygodniu sierpnia. Takie terminy cieszą się nieco mniejszą popularnością, zwykle są nieco tańsze, a my możemy cieszyć się mniej zaludnioną plażą i większą dostępnością atrakcji. Jeśli nie lubimy tłoku, powinniśmy rozważyć również ofertę ośrodków wypoczynkowych w mniejszych miejscowościach. Idealnym przykładem może być Leśna Przystań Mikorzyn. To miejsce zlokalizowane nad brzegiem Jeziora Mikorzyńskiego około 20 km od Konina. Położenie w Centralnej Polsce sprawia, że dotarcie tu z dowolnego miejsca nie stanowi problemu. Połączenie lasu i jeziora daje idealne warunki do odpoczynku dla całej rodziny.

Urlop wiosną i jesienią

To najlepsze rozwiązanie dla tych, których nie ogranicza termin. Cisza i spokój, a do tego piękne kolory. Jeśli wybieramy się na urlop w większej grupie, dobrze będzie zainteresować się ofertą domków całorocznych nad jeziorem. Mają one często większą przestrzeń niż standardowe pokoje hotelowe. Dodatkowo w domkach znajdziemy zwykle aneks kuchenny, dający możliwość przygotowania posiłków. W przeliczeniu na osobę ceny również bywają bardzo konkurencyjne.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × pięć =