Ogród zimowy – piękny wygląd i funkcjonalność w jednym

Podczas jesieni i zimy, gdy dni są krótkie, a pogoda nie sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, często brakuje nam słońca i koloru. W końcu nie od dziś wiadomo, że świeża, soczysta zieleń działa uspokajająco, pomaga się zrelaksować i poprawia humor! Do tego przesuszone od kaloryferów powietrze też nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Nic więc dziwnego, że ogrody zimowe stają się coraz bardziej popularne.

Jak urządzić ogród zimowy i dlaczego warto?

Wbrew pozorom nie trzeba mieć dużo przestrzeni, by urządzić przytulny i jasny ogród zimowy – wystarczy nawet zwykły taras otoczony szklanymi ścianami. Warto umieścić w nim krzesła bądź fotele i stolik, tworząc w ten sposób strefę relaksu, w której można siedzieć, pić kawę i czytać książki, jednocześnie ciesząc się słońcem w cieple. Liczne fikusy, filodendrony czy paprocie zapewnią przyjemną wilgotność powietrza, przy której będą mogły odetchnąć przesuszone spojówki oczu i zmęczona ogrzewaniem skóra, a dodatkowo konieczność ich zraszania i wykonywania innych drobnych zabiegów pielęgnacyjnych pozwolą poczuć namiastkę wiosny wszystkim miłośnikom ogrodnictwa.

Do projektowania ogrodu zimowego na tarasie warto zaangażować specjalistów, którzy dobiorą odpowiednie gatunki roślin do warunków panujących w tym pomieszczeniu, poinstruują jak o nie dbać, a także zaproponują dobór mebli, oświetlenia i innych dodatków. Taka oranżeria to doskonałe rozwiązanie dla każdego, komu doskwiera brak słońca w domu i zbyt mroźna pogoda i niesprzyjająca spacerom.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − dziesięć =