Karma dla szczeniąt – co warto wiedzieć?

Szczenięta szybko rosną i potrzebują dużo energii. Ale nie tylko. Jeśli przyjrzymy się ich codziennej diecie, to warto wiedzieć, jakich składników odżywczych potrzebują w jakim wieku i w jakiej ilości. W końcu szczeniaki nie jedzą tak dużo jak dorosły pies. Trzeba dbać o prawidłowe odżywianie każdego etapu rozwoju pupila, by ten rozwijał się prawidłowo i był zdrowy.

Co powinna zawierać karma dla szczeniąt?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o karmie dla szczeniąt jest to, że powinna ona zawierać wszystkie składniki odżywcze, których Twój mały przyjaciel potrzebuje do wzrostu. Szczenięta potrzebują większych ilości białek, witamin i minerałów niż dorosłe psy ze względu na ich szybki proces wzrostu. Dlatego ważne jest, abyś wybrał produkty wysokiej jakości dla zdrowia swojego psa. Zawsze przed zakupem powinieneś sprawdzić etykiety na opakowaniu produktu, ponieważ w ten sposób będziesz wiedział, czy zawiera on wszystko, czego Twój mały przyjaciel potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

Ważne jest również, aby karma dla szczeniąt była bogata w wapń, ponieważ w tym okresie wzrostu szczenięta mają bardzo mocne kości i zęby (w tym stałe). To pomaga im wyhodować silne kości bez problemów w późniejszym okresie życia, takich jak osteoporoza lub złamania.

Jeśli chcesz nabyć odpowiednią karmę dla swojego pupila, to koniecznie zapoznaj się z ofertami na stronie: https://tuzwierzaki.pl/pl/menu/karma-dla-szczeniaka-i-psa-juniora-256.html.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − piętnaście =